Välj en sida

Book a demo with our EPD experts

One Click LCA can help you create Environmental Product Declarations and product carbon footprints easily and affordably.

Get in touch to find out how today.

Begär att bli uppringd

Fill in the form with your details and phone number. Our experts will get in touch with you.

Other ways to get in touch with us

Boka en online demo

Vi använder ett plugin för att hjälpa dig att boka möten snabbare. Inaktivera annonsblockeraren om du har den installerad.

Ring direkt

 +46 761814144 för LCA eller +46 768 80 9134 för EPD

Eller skriv till sales@oneclicklca.com (affärsförfrågningar)

Öppetider

Mon-Fri, 8:00-17:00, UTC+02:00

Vi försöker svara på frågorna så snabbt som möjligt.

Get in touch with our EPD experts across the globe

Storbritannien, Irland

Boka en online demo

Verity Moorhouse
+44 (0) 7702594927
 verity.moorhouse@oneclicklca.com
Kontakta mig på engelska

Frankrike

Boka en online demo

Jérémy Goalic

+336 73 82 85 50

jeremy.goalic@oneclicklca.com
Kontakta mig på engelska, franska

USA

Boka en online demo

Vasilis Kalfountzos
+30 698 716 2834
vasilis.kalfountzos@oneclicklca.com
Kontakta mig på engelska

Norge, Danmark, Finland

Boka en online demo

Nikita Chhajer

+47 925 46 080‬

nikita.chhajer@oneclicklca.com
Kontakta mig på engelska, norska

Italien, Academia

Boka en online demo

Antonio Ligios

+39 3476792635

antonio.ligios@oneclicklca.com
Kontakta mig på engelska, italienska och spanska

Sverige, Island, Finland

Boka en online demo

Erik Björn
+46 768 80 9134
erik.bjorn@oneclicklca.com
Kontakta mig på svenska, engelska

Spain & Latin America

Boka en online demo

Clara Garcia
+34 613 034 176
clara.garcia@oneclicklca.com
Kontakta mig på spanska, engelska

Sverige, Island, Finland

Boka en online demo

Erik Larsson
+46 761814144
erik.larsson@oneclicklca.com
Kontakta mig på svenska, engelska

Belgien, Luxemburg, Nederländerna

Boka en online demo

Lorélia Le Gouvello
+33 (0)608939293
lorelia.legouvello@oneclicklca.com
Kontakta mig på engelska, franska

India, Asia-Pacific, Middle East & North Africa

Boka en online demo

Natasha Das
+918 19 7923 654
natasha.das@oneclicklca.com
Kontakta mig på engelska

Nederländerna, Portugal, Brasilien, Östeuropa

Boka en online demo

Carolina Aittokallio
+358 40 578 4817
carolina.aittokallio@oneclicklca.com
Kontakta mig på engelska och portugisiska

Asien, Mellanöstern, Östeuropa

Boka en online demo

Aditi Chitnis
+358 40 5435 807
aditi.chitnis@oneclicklca.com
Kontakta mig på engelska

Kanada

Boka en online demo

Travis Dahl
+1 (587) 328-1166
travis.dahl@oneclicklca.com
Kontakta mig på engelska

Auktoriserade återförsäljare

Symetri Europe

Länder  Sverige, Finland, Norge, Danmark, Storbritannien och Irland.

Specialisering: Building LCA, EPD

Kontaktperson för Sverige:
Martin Burrows | +46 704 828 896

Kontaktperson för Norge:
Per Ole Otterness | +47 41 556 454

Kontaktperson för Storbritannien:
Alan Stone | +44 7984 182451

Kontaktperson för Finland:
Jyrki Petsalo | +358 40 865 6444

Kontaktperson för Danmark:
Henrik Munk Madsen | +45 44221422

Kontaktperson för Irland:
Cormac Lyons | +353 86 813 9414

Microdesk

Land: USA

Specialisering: Building LCA, EPD

Kontaktuppgifter:  

+1 800 336 3375

Email: info@microdesk.com

 

IES

Land: Storbritannien

Specialisering: LCA för byggnader

Kontaktperson: Niall Gibson

Email: niall.gibson@iesve.com 

0044 7739 323235

SBI: Stålbyggnadsinstitutet

Land: Sverige

Specialisering: EPD

Kontaktperson:

Björn Åstedt – Email: bjorn@sbi.se

Erik Forsgren – Email: erik@sbi.se

Sumitomo

Land: Japan

Specialisering: Building LCA, EPD

Kontaktperson:

Marie Hanagata

HANAGATA_marie@star.sfc.co.jp

Hisaaki Yaguchi

YAGUCHI_hisaaki@star.sfc.co.jp

Partners

ASAP Srl SB

Land: Italien

Specialisering: Building LCA, EPD

Greenize

Land: Spanien

Specialisering: EPD

Strusoft

Land: Sverige

Specialisering: Building LCA, EPD