Välj en sida

Få en skräddarsydd offert

Du kan kontakta oss på flera sätt, välj det som passar dig bäst!

Boka en online demo

Våra experter hjälper dig hitta de lösningar din verksamhet behöver, boka in en gratis konsultation.
Vi använder ett plugin för att hjälpa dig att boka möten snabbare. Inaktivera annonsblockeraren om du har den installerad.
w

Begär en offert

Om du redan vet vilken plan som passar dig bäst, fyll i formuläret och vi återkommer via e-post.

Ring direkt

+46 761814144 eller +46 768 80 9134

Eller skriv till sales@oneclicklca.com (affärsförfrågningar)

Öppetider

Mon-Fri, 8:00-17:00, UTC+02:00

Vi försöker svara på frågorna så snabbt som möjligt.

För produktsupport, besök kundsupport skicka in ditt ärende

Begär en offert

Begär en offert för den kommersiella licensen via formuläret.

Stay connected with us!

Vad användare runtom i världen säger om oss

“One Click LCA is a powerful and easy to use software for building LCA assessments. Their focus on continuous improvement will be key in facilitating the wide adoption of LCA by the building industry”

Nikolaos Vlasopoulos

LCA services manager, LafargeHolcim, France

“One Click LCA is a very intuitive platform to enable us and our clients to easily quantify potential impact and to calculate carbon savings. We find that the flexibility of the tool as well as the additional add-ons has enabled us to provide a range of different services for our clients and internally at BDP.”

Jon Hall

Sustainability consultant, BDP, United Kingdom

With One Click LCA uploading, managing, and evaluating data has become very fast and easy through its automated process which links materials with relevant LCA data from the software’s abundant product database.

Natalia Quintanilla

Building Science Specialist, Smith + Gill Architecture, USA

Kom i kontakt med våra experter runt om i världen

Storbritannien

Building LCA

Boka en online demo

Dave Jones
+44 7879 991889
dave.jones@oneclicklca.com
Engelska

Storbritannien och Irland

Building LCA

Boka en online demo

Samuel Boswell
07946600955
samuel.boswell@oneclicklca.com
Engelska

Italien & Academia

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Antonio Ligios

+39 3476792635

antonio.ligios@oneclicklca.com
Contact me in English, Italian and Spanish

Sverige, Island, Finland

EPD Solutions, GHG Reporting

Boka en online demo

Erik Björn
+46 768 80 9134
erik.bjorn@oneclicklca.com
Contact me in Swedish, English

Belgien, Luxemburg & Nederländerna

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Lorélia Le Gouvello
+33 (0)608939293
lorelia.legouvello@oneclicklca.com
Engelska eller franska

Indien, Asien-Stillahavsregionen

Byggnads livscykelanalys (LCA) och Infra LCA

Boka en online demo

Natasha Das

+918197923654

natasha.das@oneclicklca.com
Engelska

Storbritannien, Irland, Australien & Nya Zeeland

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Johanna Jarvinen
+44 7464350081
johanna.jarvinen@oneclicklca.com
Engelska

Österrike, Tyskland & Schweiz

Building and Infra LCA, and GHG Reporting

Boka en online demo

Peter Gyenge

+49 152 0463 8795

peter.gyenge@oneclicklca.com
Contact me in English, German

Spanien & Latinamerika

Building and Infra LCA, EPD solutions, GHG Reporting

Boka en online demo

Clara Garcia
+34 613 034 176
clara.garcia@oneclicklca.com
Contact me in Spanish, English

Sverige, Island, Finland

Building and Infra LCA, EPD solutions

Boka en online demo

Erik Larsson
+46 761814144
erik.larsson@oneclicklca.com
Contact me in Swedish, English

Kanada

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Travis Dahl
+1 (587) 328-1166
travis.dahl@oneclicklca.com
Engelska

Asien, Mellanöstern, Östeuropa

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Aditi Chitnis
+358 40 5435 807
aditi.chitnis@oneclicklca.com
Engelska

Storbritannien och Irland

EPD solutions

Boka en online demo

Verity Moorhouse
+44 (0) 7702594927
 verity.moorhouse@oneclicklca.com
Engelska

Frankrike

Building LCA

Boka en online demo

Jérémy Goalic

+336 73 82 85 50

jeremy.goalic@oneclicklca.com
Contact me in English, French

Nederländerna, Portugal & Brasilien

Building and Infra LCA, EPD solutions, GHG Reporting

Boka en online demo

Carolina Aittokallio

+358 40 578 4817

carolina.aittokallio@oneclicklca.com
Contact me in English and Portugese

Norge, Danmark, Finland

Building and Infra LCA, EPD solutions, GHG Reporting

Boka en online demo

Nikita Chhajer

+47 925 46 080‬

nikita.chhajer@oneclicklca.com
Contact me in English, Norwegian

USA

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Vasilis Kalfountzos
+30 698 716 2834
vasilis.kalfountzos@oneclicklca.com
Engelska

Utbildningssektorn

 

 

Mohammed Issa

+34 645 065 723

mohammed.issa@oneclicklca.com
Contact me in English, French, Spanish & Arabic

Auktoriserade återförsäljare

Symetri Europe

Länder  Sverige, Finland, Norge, Danmark, Storbritannien och Irland.

Specialisering: Building LCA, EPD

Kontaktperson för Sverige:
Martin Burrows | +46 704 828 896

Kontaktperson för Norge:
Per Ole Otterness | +47 41 556 454

Kontaktperson för Storbritannien:
Alan Stone | +44 7984 182451

Kontaktperson för Finland:
Jyrki Petsalo | +358 40 865 6444

Kontaktperson för Danmark:
Henrik Munk Madsen | +45 44221422

Kontaktperson för Irland:
Cormac Lyons | +353 86 813 9414

Microdesk

Land: USA

Specialisering: Building LCA, EPD

Kontaktuppgifter:  

+1 800 336 3375

Email: info@microdesk.com

 

IES

Land: Storbritannien

Specialisering: Building LCA

Kontaktperson: Niall Gibson

Email: niall.gibson@iesve.com 

0044 7739 323235

SBI: Stålbyggnadsinstitutet

Land: Sverige

Specialisering: EPD

Kontaktperson:

Björn Åstedt - Email: bjorn@sbi.se

Erik Forsgren - Email: erik@sbi.se

Sumitomo

Land: Japan

Specialisering: Building LCA, EPD

Kontaktperson:

Marie Hanagata

HANAGATA_marie@star.sfc.co.jp

Hisaaki Yaguchi

YAGUCHI_hisaaki@star.sfc.co.jp

Partners

ASAP Srl SB

Land: Italien

Specialisering: Building LCA, EPD

Greenize

Land: Spanien

Specialisering: EPD

Strusoft

Land: Sverige

Specialisering: Building LCA, EPD