Välj sida

Få en skräddarsydd offert

Du kan kontakta oss på flera sätt, välj det som passar dig bäst!

Boka en online demo

Våra experter hjälper dig hitta de lösningar din verksamhet behöver, boka in en gratis konsultation.
Vi använder ett plugin för att hjälpa dig att boka möten snabbare. Inaktivera annonsblockeraren om du har den installerad.
w

Begär en offert

Om du redan vet vilken plan som passar dig bäst, fyll i formuläret och vi återkommer via e-post.

Ring direkt

+358 40 1858 507 eller +44 7879 991889

Eller skriv till sales@bionova.fi (affärsförfrågningar)

Öppetider

Mon-Fri, 8:00-17:00, UTC+02:00

Vi försöker svara på frågorna så snabbt som möjligt.

För produktsupport, besök kundsupport skicka in ditt ärende

Begär en offert

Begär en offert för den kommersiella licensen via formuläret.

Vad användare runtom i världen säger om oss

“One Click LCA is a powerful and easy to use software for building LCA assessments. Their focus on continuous improvement will be key in facilitating the wide adoption of LCA by the building industry”

Nikolaos Vlasopoulos

LCA services manager, LafargeHolcim, France

“One Click LCA is a very intuitive platform to enable us and our clients to easily quantify potential impact and to calculate carbon savings. We find that the flexibility of the tool as well as the additional add-ons has enabled us to provide a range of different services for our clients and internally at BDP.”

Jon Hall

Sustainability consultant, BDP, United Kingdom

With One Click LCA uploading, managing, and evaluating data has become very fast and easy through its automated process which links materials with relevant LCA data from the software’s abundant product database.

Natalia Quintanilla

Building Science Specialist, Smith + Gill Architecture, USA

Kom i kontakt med våra experter runt om i världen

Storbritannien

Building LCA

Boka en online demo

Dave Jones
+44 7879 991889
dave.jones@oneclicklca.com
Engelska

Sweden, Denmark, Norway, Iceland

Building and Infra LCA, EPD solutions

Boka en online demo

Erik Larsson
+46 761814144
erik.larsson@oneclicklca.com
Contact me in Swedish, English

Frankrike

Building LCA

Boka en online demo

Jérémy Goalic

+336 73 82 85 50

jeremy.goalic@oneclicklca.com
Contact me in English, French

Italy & Academia

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Antonio Ligios

+39 3476792635

antonio.ligios@oneclicklca.com
Contact me in English, Italian and Spanish

Canada

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Travis Dahl
+1 (587) 328-1166
travis.dahl@oneclicklca.com
Engelska

UK, Ireland, Australia, New Zealand

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Johanna Jarvinen
+44 7464350081
johanna.jarvinen@oneclicklca.com
Engelska

Norge

Building LCA, EPD solutions

Boka en online demo

Nikita Chhajer

+47 925 46 080‬

nikita.chhajer@oneclicklca.com
Contact me in English, Norwegian

Finland, Österrike, Tyskland, Schweiz

Building and Infra LCA and GHG Reporting

Boka en online demo

Topias Viiala
+358 40 549 4710
topias.viiala@oneclicklca.com
Engelska, finska, tyska

Asien, Mellanöstern, Östeuropa

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Aditi Chitnis
+358 40 5435 807
aditi.chitnis@oneclicklca.com
Engelska

United States

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Vasilis Kalfountzos
+30 698 716 2834
vasilis.kalfountzos@oneclicklca.com
Engelska

Storbritannien och Irland

EPD solutions

Boka en online demo

Verity Moorhouse
+44 78775 17155
 verity.moorhouse@oneclicklca.com
Engelska

Belgium, Luxembourg, Netherlands

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Lorélia Le Gouvello
+33 (0)608939293
lorelia.legouvello@oneclicklca.com
Engelska eller franska

Spain, Portugal & LATAM

Building and Infra LCA, EPD solutions

Boka en online demo

Clara Garcia
+34 613 034 176
clara.garcia@oneclicklca.com
Contact me in Spanish, English

India, Asia-Pacific

Byggnads livscykelanalys (LCA) och Infra LCA

Boka en online demo

Natasha Das

+918197923654

natasha.das@oneclicklca.com
Engelska

Partners and Resellers

BBS Slama France

Country: Frankrike

Specialism: Building LCA

Contact person: Marie Hélène Pommerol

Email: mh.pommerol@bbs-slama.com

Tel: 0033 473349660

IES

Country: Storbritannien

Specialism: Building LCA

Contact person: Niall Gibson

Email: niall.gibson@iesve.com 

Tel: 0044 7739 323235

Greenize

Country: Spanien

Specialism: EPD

Contact person: Elisabet Amat

Email: eamat@greenize.es

Tel: 0034 696736468

NTI

Country: Sverige

Specialism: Building LCA

Contact person: Michael Thydell

Email: mt@nti.Biz

Tel: 0033 473349660

SBI The Swedish Institute of Steel Construction

Country: Sverige

Specialism: EPD

Contact person: Björn Åstedt

Email: bjorn@sbi.se

Erik Forsgren

Email: erik@sbi.se

Strusoft

Country: Sverige

Specialism: Building LCA, EPD

Contact person: Peter Karlson

Email: peter.karlsson@strusoft.com

ASAP Srl SB

Country: Italien

Specialism: Building LCA, EPD

Contact person: Eleonora Sablone

Email: asap.srl.sb@gmail.com

Tel: 0039 392 9213357

Harpaceas

Country: Italien

Specialism: Building LCA

Contact person: Luca Ferrari

Email: ferrari@harpaceas.it

Tel: 003487159969

Sumitomo

Country: Japan

Specialism: Building LCA, EPD

Contact person: Marie Hanagata

Email: HANAGATA_marie@star.sfc.co.jp

Hisaaki Yaguchi 

Email: YAGUCHI_hisaaki@star.sfc.co.jp