Välj en sida

Boka en demo med en lokal expert

Vi visar dig gärna hur du kan skapa en livscykelanalys, miljödeklaration eller utsläppsrapport och mycket mer med One Click LCA. Nedan hittar du de sätt du kan komma i kontakt med oss.

Du kan kontakta oss på flera sätt, välj det som passar dig bäst!

Boka en online demo

Vi använder ett plugin för att hjälpa dig att boka möten snabbare. Inaktivera annonsblockeraren om du har den installerad.
w

Begär återuppringning

Ring direkt

 +46 761814144 för LCA eller +46 768 80 9134 för EPD

Eller skriv till sales@oneclicklca.com (affärsförfrågningar)

Öppetider

Mon-Fri, 8:00-17:00, UTC+02:00

Vi försöker svara på frågorna så snabbt som möjligt.

Betrodda av hållbarhetsexperter

Begär återuppringning

Fyll i dina uppgifter så kontaktar vi dig.

Stay connected with us!*

Kom i kontakt med våra experter runt om i världen

Storbritannien, Irland, Australien & Nya Zeeland

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Johanna Jarvinen
+44 7464350081
johanna.jarvinen@oneclicklca.com
Engelska

Storbritannien och Irland

LCA för byggnader

Boka en online demo

Samuel Boswell
07946600955
samuel.boswell@oneclicklca.com
Engelska

Italien & Academia

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Antonio Ligios

+39 3476792635

antonio.ligios@oneclicklca.com
Contact me in English, Italian and Spanish

Sverige, Island, Finland

EPD Solutions, GHG Reporting

Boka en online demo

Erik Björn
+46 768 80 9134
erik.bjorn@oneclicklca.com
Contact me in Swedish, English

Asien, Mellanöstern, Östeuropa

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Aditi Chitnis
+358 40 5435 807
aditi.chitnis@oneclicklca.com
Engelska

Australia & New Zealand

Building LCA, and EPD solutions

Boka en online demo

Mariana Perez Iacono
+61 (0)437 486 994
mariana.perez@oneclicklca.com
Engelska

Österrike, Tyskland & Schweiz

Building and Infra LCA, and GHG Reporting

Boka en online demo

Peter Gyenge

+49 152 0463 8795

peter.gyenge@oneclicklca.com
Contact me in English, German

Spanien & Latinamerika

Building and Infra LCA, EPD solutions, GHG Reporting

Boka en online demo

Clara Garcia
+34 613 034 176
clara.garcia@oneclicklca.com
Contact me in Spanish, English

USA

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Vasilis Kalfountzos
+30 698 716 2834
vasilis.kalfountzos@oneclicklca.com
Engelska

India, MENA

Building and Infra LCA, EPD solutions, and GHG Reporting

Boka en online demo

Natasha Das

+918197923654

natasha.das@oneclicklca.com
Engelska

Storbritannien och Irland

EPD solutions

Boka en online demo

Verity Moorhouse
+44 (0) 7702594927
 verity.moorhouse@oneclicklca.com
Engelska

Österrike, Tyskland & Schweiz

LCA för byggnader

Boka en online demo

Irina Flamaropol

+34 604 854 382

irina.flamaropol@oneclicklca.com
Contact me in English, German

Netherlands, Portugal, Brazil, Eastern Europe

Building and Infra LCA, EPD solutions, GHG Reporting

Boka en online demo

Carolina Aittokallio

+358 40 578 4817

carolina.aittokallio@oneclicklca.com
Contact me in English and Portugese

USA

LCA för byggnader

Boka en online demo

Spencer Jarrett
+1 828-278-9722
spencer.jarrett@oneclicklca.com
Engelska

APAC

Building and Infra LCA, EPD solutions, and GHG Reporting

Boka en online demo

Raymond Chan

+852 5273 6887

raymond.chan@oneclicklca.com
Contact me in English, Mandarin and Cantonese

Storbritannien

LCA för byggnader

Boka en online demo

Dave Jones
+44 7879 991889
dave.jones@oneclicklca.com
Engelska

Belgien, Luxemburg & Nederländerna

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Lorélia Le Gouvello
+33 (0)608939293
lorelia.legouvello@oneclicklca.com
Engelska eller franska

Sverige, Island, Finland

Building and Infra LCA, EPD solutions

Boka en online demo

Erik Larsson
+46 761814144
erik.larsson@oneclicklca.com
Contact me in Swedish, English

Kanada

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Travis Dahl
+1 (587) 328-1166
travis.dahl@oneclicklca.com
Engelska

Utbildningssektorn

 

Mohammed Issa

+34 645 065 723

mohammed.issa@oneclicklca.com
Contact me in English, French, Spanish & Arabic

Storbritannien och Irland

Infrastructure tools

Boka en online demo

Chris Saunders

+44 7305 074 538

chris.saunders@oneclicklca.com
Engelska

Frankrike

LCA för byggnader

Boka en online demo

Jérémy Goalic

+336 73 82 85 50

jeremy.goalic@oneclicklca.com
Contact me in English, French

Norge, Danmark, Finland

Building and Infra LCA, EPD solutions, GHG Reporting

Boka en online demo

Nikita Chhajer

+47 925 46 080‬

nikita.chhajer@oneclicklca.com
Contact me in English, Norwegian

Auktoriserade återförsäljare

Symetri Europe

Länder  Sverige, Finland, Norge, Danmark, Storbritannien och Irland.

Specialisering: Building LCA, EPD

Kontaktperson för Sverige:
Martin Burrows | +46 704 828 896

Kontaktperson för Norge:
Per Ole Otterness | +47 41 556 454

Kontaktperson för Storbritannien:
Alan Stone | +44 7984 182451

Kontaktperson för Finland:
Jyrki Petsalo | +358 40 865 6444

Kontaktperson för Danmark:
Henrik Munk Madsen | +45 44221422

Kontaktperson för Irland:
Cormac Lyons | +353 86 813 9414

Microdesk

Land: USA

Specialisering: Building LCA, EPD

Kontaktuppgifter:  

+1 800 336 3375

Email: info@microdesk.com

 

IES

Land: Storbritannien

Specialisering: LCA för byggnader

Kontaktperson: Niall Gibson

Email: niall.gibson@iesve.com 

0044 7739 323235

SBI: Stålbyggnadsinstitutet

Land: Sverige

Specialisering: EPD

Kontaktperson:

Björn Åstedt - Email: bjorn@sbi.se

Erik Forsgren - Email: erik@sbi.se

Sumitomo

Land: Japan

Specialisering: Building LCA, EPD

Kontaktperson:

Marie Hanagata

HANAGATA_marie@star.sfc.co.jp

Hisaaki Yaguchi

YAGUCHI_hisaaki@star.sfc.co.jp

Partners

ASAP Srl SB

Land: Italien

Specialisering: Building LCA, EPD

Greenize

Land: Spanien

Specialisering: EPD

Strusoft

Land: Sverige

Specialisering: Building LCA, EPD