Välj sida

Kontakta oss!

Du kan kontakta oss på flera sätt, välj det som passar dig bäst!

Kontakta vårt säljteam

Vill du se hur One Click LCA fungerar? Har du några frågor eller funderingar?
Eller skriv till oss sales@oneclicklca.com.

We use a plugin to help you book meetings faster. Please turn off any ad blockers you have installed.

Produktsupport

Om du är vår befintliga kund, besök kundsupportcentret för att skicka in skicka in ditt ärende.
h

Allmänna förfrågningar

Allmänna förfrågningar, partnerskapsförslag, kontakta oss via kontaktformuläret.
Öppetider

Mon-Fri, 8:00-17:00, UTC+02:00

Vi försöker svara på frågorna så snabbt som möjligt.

Allmänna förfrågningar

Stay connected with us!*

Våra kontor

Huvudkontor - Finland

Adress: Suvilahdenkatu 10 B, 00500 Helsingfors, Finland

VAT ID: FI17391546

Press/media: please write to hello@oneclicklca.com

Kontor - Storbritannien

Adress: 85 Great Portland Street, First Floor, London, W1W 7LT

Press/media: please write to hello@oneclicklca.com

Office - United States

Address: 511 Avenue of the Americas #4110, New York, NY 10011

Press/media: please write to hello@oneclicklca.com

Office - France

Address: 15 rue des Halles, 75001 Paris

Press/media: please write to hello@oneclicklca.com

Kom i kontakt med våra experter runt om i världen

Storbritannien

Building LCA

Boka en online demo

Dave Jones
+44 7879 991889
dave.jones@oneclicklca.com
Engelska

UK, Ireland

Building LCA

Boka en online demo

Samuel Boswell
07946600955
samuel.boswell@oneclicklca.com
Engelska

Italy & Academia

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Antonio Ligios

+39 3476792635

antonio.ligios@oneclicklca.com
Contact me in English, Italian and Spanish

Sweden, Denmark, Iceland

EPD Solutions, GHG Reporting

Boka en online demo

Erik Björn
+46 768 80 9134
erik.bjorn@oneclicklca.com
Contact me in Swedish, English

Belgium, Luxembourg, Netherlands

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Lorélia Le Gouvello
+33 (0)608939293
lorelia.legouvello@oneclicklca.com
Engelska eller franska

India, Asia-Pacific

Byggnads livscykelanalys (LCA) och Infra LCA

Boka en online demo

Natasha Das

+918197923654

natasha.das@oneclicklca.com
Engelska

UK, Ireland, Australia, New Zealand

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Johanna Jarvinen
+44 7464350081
johanna.jarvinen@oneclicklca.com
Engelska

Austria, Germany & Switzerland

Building and Infra LCA, and GHG Reporting

Boka en online demo

Peter Gyenge

+49 152 0463 8795

peter.gyenge@oneclicklca.com
Contact me in English, German

Spain & LATAM

Building and Infra LCA, EPD solutions, GHG Reporting

Boka en online demo

Clara Garcia
+34 613 034 176
clara.garcia@oneclicklca.com
Contact me in Spanish, English

Sweden, Denmark, Iceland

Building and Infra LCA, EPD solutions

Boka en online demo

Erik Larsson
+46 761814144
erik.larsson@oneclicklca.com
Contact me in Swedish, English

Canada

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Travis Dahl
+1 (587) 328-1166
travis.dahl@oneclicklca.com
Engelska

Asien, Mellanöstern, Östeuropa

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Aditi Chitnis
+358 40 5435 807
aditi.chitnis@oneclicklca.com
Engelska

Storbritannien och Irland

EPD solutions

Boka en online demo

Verity Moorhouse
+44 (0) 7702594927
 verity.moorhouse@oneclicklca.com
Engelska

Frankrike

Building LCA

Boka en online demo

Jérémy Goalic

+336 73 82 85 50

jeremy.goalic@oneclicklca.com
Contact me in English, French

Netherlands, Portugal, Brazil

Building and Infra LCA, EPD solutions, GHG Reporting

Boka en online demo

Carolina Aittokallio

+358 40 578 4817

carolina.aittokallio@oneclicklca.com
Contact me in English and Portugese

Norway, Denmark

Building and Infra LCA, EPD solutions, GHG Reporting

Boka en online demo

Nikita Chhajer

+47 925 46 080‬

nikita.chhajer@oneclicklca.com
Contact me in English, Norwegian

United States

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Vasilis Kalfountzos
+30 698 716 2834
vasilis.kalfountzos@oneclicklca.com
Engelska

Education Sector

 

Boka en online demo

Mohammed Issa

+34 645 065 723

mohammed.issa@oneclicklca.com
Contact me in English, French, Spanish & Arabic

Authorized Resellers

SBI The Swedish Institute of Steel Construction

Country: Sverige

Specialism: EPD

Contact person:

Björn Åstedt - Email: bjorn@sbi.se

Erik Forsgren - Email: erik@sbi.se

IES

Country: Storbritannien

Specialism: Building LCA

Contact person: Niall Gibson

Email: niall.gibson@iesve.com 

Tel: 0044 7739 323235

Sumitomo

Country: Japan

Specialism: Building LCA, EPD

Contact person:

Marie Hanagata

HANAGATA_marie@star.sfc.co.jp

Hisaaki Yaguchi

YAGUCHI_hisaaki@star.sfc.co.jp

Partners

ASAP Srl SB

Country: Italien

Specialism: Building LCA, EPD

Greenize

Country: Spanien

Specialism: EPD

Strusoft

Country: Sverige

Specialism: Building LCA, EPD