Välj sida

Kontakta oss!

Du kan kontakta oss på flera sätt, välj det som passar dig bäst!

Kontakta vårt säljteam

Vill du se hur One Click LCA fungerar? Har du några frågor eller funderingar?
Eller skriv till oss sales@oneclicklca.com.

We use a plugin to help you book meetings faster. Please turn off any ad blockers you have installed.

Produktsupport

Om du är vår befintliga kund, besök kundsupportcentret för att skicka in skicka in ditt ärende.
h

Allmänna förfrågningar

Allmänna förfrågningar, partnerskapsförslag, kontakta oss via kontaktformuläret.
Öppetider

Mon-Fri, 8:00-17:00, UTC+02:00

Vi försöker svara på frågorna så snabbt som möjligt.

Allmänna förfrågningar

Våra kontor

Huvudkontor - Finland

Adress: Suvilahdenkatu 10 B, 00500 Helsingfors, Finland

VAT ID: FI17391546

Press/media: please write to hello@oneclicklca.com

Kontor - Storbritannien

Adress: 85 Great Portland Street, First Floor, London, W1W 7LT

Press/media: please write to hello@oneclicklca.com

Office - United States

Address: 511 Avenue of the Americas #4110, New York, NY 10011

Press/media: please write to hello@oneclicklca.com

Office - France

Address: 15 rue des Halles, 75001 Paris

Press/media: please write to hello@oneclicklca.com

Kom i kontakt med våra experter runt om i världen

Storbritannien

Building LCA

Boka en online demo

Dave Jones
+44 7879 991889
dave.jones@oneclicklca.com
Engelska

Sweden, Denmark, Norway, Iceland

Building and Infra LCA, EPD solutions

Boka en online demo

Erik Larsson
+46 761814144
erik.larsson@oneclicklca.com
Contact me in Swedish, English

Frankrike

Building LCA

Boka en online demo

Jérémy Goalic

+336 73 82 85 50

jeremy.goalic@oneclicklca.com
Contact me in English, French

Asien, Mellanöstern, Östeuropa

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Aditi Chitnis
+358 40 5435 807
aditi.chitnis@oneclicklca.com
Engelska

United States and Canada

Building LCA, EPD solutions

Boka en online demo

Michaela Harms

+13072811140

michaela.harms@oneclicklca.com
Engelska

UK, Ireland, Australia, New Zealand

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Johanna Jarvinen
+44 7464350081
johanna.jarvinen@oneclicklca.com
Engelska

Norge

Building LCA, EPD solutions

Boka en online demo

Nikita Chhajer

+47 925 46 080‬

nikita.chhajer@oneclicklca.com
Contact me in English, Norwegian

Finland, Österrike, Tyskland, Schweiz

Building and Infra LCA and GHG Reporting

Boka en online demo

Topias Viiala
+358 40 549 4710
topias.viiala@oneclicklca.com
Engelska, finska, tyska

Italy & Academia

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Antonio Ligios

+39 3476792635

antonio.ligios@oneclicklca.com
Contact me in English, Italian and Spanish

India, Asia-Pacific

Byggnads livscykelanalys (LCA) och Infra LCA

Boka en online demo

Natasha Das

+918197923654

natasha.das@oneclicklca.com
Engelska

United States and Canada

Building LCA, EPD solutions

Boka en online demo

Aurimas Bukauskas
+1 207 558 2509

Storbritannien och Irland

EPD solutions

Boka en online demo

Verity Moorhouse
+44 78775 17155
 verity.moorhouse@oneclicklca.com
Engelska

Belgium, Luxembourg, Netherlands

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Lorélia Le Gouvello
+33 (0)608939293
lorelia.legouvello@oneclicklca.com
Engelska eller franska

Spain, Portugal & LATAM

Building and Infra LCA, EPD solutions

Boka en online demo

Clara Garcia
+34 613 034 176
clara.garcia@oneclicklca.com
Contact me in Spanish, English

United States

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Vasilis Kalfountzos
+30 698 716 2834
vasilis.kalfountzos@oneclicklca.com
Engelska

Canada

Byggnads livscykelanalys (LCA) Infra LCA, EPD och GHG rapportering

Boka en online demo

Travis Dahl
+1 (587) 328-1166
travis.dahl@oneclicklca.com
Engelska

Partners and Resellers

BBS Slama France

Country: Frankrike

Specialism: Building LCA

Contact person: Marie Hélène Pommerol

Email: mh.pommerol@bbs-slama.com

Tel: 0033 473349660

IES

Country: Storbritannien

Specialism: Building LCA

Contact person: Niall Gibson

Email: niall.gibson@iesve.com 

Tel: 0044 7739 323235

Greenize

Country: Spanien

Specialism: EPD

Contact person: Elisabet Amat

Email: eamat@greenize.es

Tel: 0034 696736468

NTI

Country: Sverige

Specialism: Building LCA

Contact person: Michael Thydell

Email: mt@nti.Biz

Tel: 0033 473349660

SBI The Swedish Institute of Steel Construction

Country: Sverige

Specialism: EPD

Contact person: Björn Åstedt

Email: bjorn@sbi.se

Erik Forsgren

Email: erik@sbi.se

Strusoft

Country: Sverige

Specialism: Building LCA, EPD

Contact person: Peter Karlson

Email: peter.karlsson@strusoft.com

ASAP Srl SB

Country: Italien

Specialism: Building LCA, EPD

Contact person: Eleonora Sablone

Email: asap.srl.sb@gmail.com

Tel: 0039 392 9213357

Harpaceas

Country: Italien

Specialism: Building LCA

Contact person: Luca Ferrari

Email: ferrari@harpaceas.it

Tel: 003487159969

Sumitomo

Country: Japan

Specialism: Building LCA, EPD

Contact person: Marie Hanagata

Email: HANAGATA_marie@star.sfc.co.jp

Hisaaki Yaguchi 

Email: YAGUCHI_hisaaki@star.sfc.co.jp