Valitse sivu

Pyydä räätälöity tarjous

Valitse yhteydenottotapa

Varaa online-tapaaminen

Jos et ole varma, mikä lisenssivaihtoehto sopii sinulle, varaa online-tapaaminen asiantuntijamme kanssa.
(Käytämme sivustolla lisäosaa, jonka avulla voit varata tapaamisia nopeammin. Sen toimivuuden varmistamiseksi poista väliaikaisesti mainosesto käytöstä)
w

PYYDÄ TARJOUS

Jos olet jo löytänyt sopivan lisenssivaihtoehdon,täytä lomake ja olemme sinuun yhteydessä sähköpostitse.

Soita meille suoraan

+358 40 549 4710 tai +44 7879 991889

Tai lähetä sähköpostia osoitteeseen: sales@bionova.fi (kaupalliset kyselyt)

Aukioloajat:

Ma-Pe, 8.00-17.00, UTC+02:00

Yritämme vastata kaikkiin kyselyihin mahdollisimman nopeasti. Jos kuitenkin otat meihin yhteyttä aukioloaikojen ulkopuolella, vastaamme seuraavan arkipäivän aikana.

Tuotetuki asioissa vieraile asiakastuessa ja lähetä tukipyyntö.

PYYDÄ TARJOUS

Pyydä tarjous kaupallisesta lisenssistä alla olevan yhteydenottolomakkeen kautta.

Mitä käyttäjät ympäri maailmaa sanovat meistä

“One Click LCA is a powerful and easy to use software for building LCA assessments. Their focus on continuous improvement will be key in facilitating the wide adoption of LCA by the building industry”

Nikolaos Vlasopoulos

LCA services manager, LafargeHolcim, France

“One Click LCA is a very intuitive platform to enable us and our clients to easily quantify potential impact and to calculate carbon savings. We find that the flexibility of the tool as well as the additional add-ons has enabled us to provide a range of different services for our clients and internally at BDP.”

Jon Hall

Sustainability consultant, BDP, United Kingdom

With One Click LCA uploading, managing, and evaluating data has become very fast and easy through its automated process which links materials with relevant LCA data from the software’s abundant product database.

Natalia Quintanilla

Building Science Specialist, Smith + Gill Architecture, USA

Ota yhteyttä asiantuntijoihimme ympäri maailmaa

Iso-Britannia

Rakennuksen elinkaariarviointi (LCA)

Varaa online-demo

Dave Jones
+44 7879 991889
dave.jones@oneclicklca.com
Ota yhteyttä englannin kielellä

Sweden, Denmark, Norway, Iceland

Building and Infra LCA, EPD solutions

Varaa online-demo

Erik Larsson
+46 761814144
erik.larsson@oneclicklca.com
Contact me in Swedish, English

Ranska

Rakennuksen elinkaariarviointi (LCA)

Varaa online-demo

Jérémy Goalic

+336 73 82 85 50

jeremy.goalic@oneclicklca.com
Contact me in English, French

Italy & Academia

Rakennusten elinkaariarviointi (LCA), EPD ja GHG-raportointi

Varaa online-demo

Antonio Ligios

+39 3476792635

antonio.ligios@oneclicklca.com
Contact me in English, Italian and Spanish

Canada

Rakennusten elinkaariarviointi (LCA), EPD ja GHG-raportointi

Varaa online-demo

Travis Dahl
+1 (587) 328-1166
travis.dahl@oneclicklca.com
Ota yhteyttä englannin kielellä

UK, Ireland, Australia, New Zealand

Rakennusten elinkaariarviointi (LCA), EPD ja GHG-raportointi

Varaa online-demo

Johanna Jarvinen
+44 7464350081
johanna.jarvinen@oneclicklca.com
Ota yhteyttä englannin kielellä

Norja

Building LCA, EPD solutions

Varaa online-demo

Nikita Chhajer

+47 925 46 080‬

nikita.chhajer@oneclicklca.com
Contact me in English, Norwegian

Suomi, Itävalta, Saksa ja Sveitsi

Building and Infra LCA and GHG Reporting

Varaa online-demo

Topias Viiala
+358 40 549 4710
topias.viiala@oneclicklca.com
Ota yhteyttä suomen, englannin tai saksan kielellä.

Aasia, Lähi-Itä ja Itä-Eurooppa

Rakennusten elinkaariarviointi (LCA), EPD ja GHG-raportointi

Varaa online-demo

Aditi Chitnis
+358 40 5435 807
aditi.chitnis@oneclicklca.com
Ota yhteyttä englannin kielellä

United States

Rakennusten elinkaariarviointi (LCA), EPD ja GHG-raportointi

Varaa online-demo

Vasilis Kalfountzos
+30 698 716 2834
vasilis.kalfountzos@oneclicklca.com
Ota yhteyttä englannin kielellä

Iso-Britannia ja Irlanti

EPD solutions

Varaa online-demo

Verity Moorhouse
+44 78775 17155
 verity.moorhouse@oneclicklca.com
Ota yhteyttä englannin kielellä

Belgium, Luxembourg, Netherlands

Rakennusten elinkaariarviointi (LCA), EPD ja GHG-raportointi

Varaa online-demo

Lorélia Le Gouvello
+33 (0)608939293
lorelia.legouvello@oneclicklca.com
Ota yhteyttä englannin tai ranskan kielellä.

Spain, Portugal & LATAM

Building and Infra LCA, EPD solutions

Varaa online-demo

Clara Garcia
+34 613 034 176
clara.garcia@oneclicklca.com
Contact me in Spanish, English

India, Asia-Pacific

Rakennusten elinkaariarviointi (LCA) ja infra LCA

Varaa online-demo

Natasha Das

+918197923654

natasha.das@oneclicklca.com
Ota yhteyttä englannin kielellä

Partners and Resellers

BBS Slama France

Country: Ranska

Specialism: Rakennuksen elinkaariarviointi (LCA)

Contact person: Marie Hélène Pommerol

Email: mh.pommerol@bbs-slama.com

Tel: 0033 473349660

IES

Country: Iso-Britannia

Specialism: Rakennuksen elinkaariarviointi (LCA)

Contact person: Niall Gibson

Email: niall.gibson@iesve.com 

Tel: 0044 7739 323235

Greenize

Country: Espanja

Specialism: EPD

Contact person: Elisabet Amat

Email: eamat@greenize.es

Tel: 0034 696736468

NTI

Country: Ruotsi

Specialism: Rakennuksen elinkaariarviointi (LCA)

Contact person: Michael Thydell

Email: mt@nti.Biz

Tel: 0033 473349660

SBI The Swedish Institute of Steel Construction

Country: Ruotsi

Specialism: EPD

Contact person: Björn Åstedt

Email: bjorn@sbi.se

Erik Forsgren

Email: erik@sbi.se

Strusoft

Country: Ruotsi

Specialism: Building LCA, EPD

Contact person: Peter Karlson

Email: peter.karlsson@strusoft.com

ASAP Srl SB

Country: Italia

Specialism: Building LCA, EPD

Contact person: Eleonora Sablone

Email: asap.srl.sb@gmail.com

Tel: 0039 392 9213357

Harpaceas

Country: Italia

Specialism: Rakennuksen elinkaariarviointi (LCA)

Contact person: Luca Ferrari

Email: ferrari@harpaceas.it

Tel: 003487159969

Sumitomo

Country: Japan

Specialism: Building LCA, EPD

Contact person: Marie Hanagata

Email: HANAGATA_marie@star.sfc.co.jp

Hisaaki Yaguchi 

Email: YAGUCHI_hisaaki@star.sfc.co.jp